Simona Smirnova

Simona Smirnova - yra Niujorke gyvenanti džiazo vokalistė, kompozitorė ir kanklininkė. Simona yra kanklių ambasadorė, atstovaujanti šį autentišką instrumentą tarptautinėse džiazo scenose pristatydama kankles modernios ir eksperimentinės muzikos žanruose. Ji koncertuoja su savo džiazo kvartetu Niujorko gyvos muzikos klubuose bei keliauja su turais po Europos, Australijos ir Naujosios Zelandijos džiazo klubus.

 

Simonos atlikimo stilius teatrališkas, įtraukiantis folkloro, džiazo ir pop muzikos elementus, bei netradicines dainavimo technikas. Simona yra išleidusi du albumus "Bado Meistras" ir "Žana d'Ark, styginių kvartetui". Jos naujausias albumas tai styginių kvarteto kompozicijos skirtos Žanos d'Ark istorijai paminėti. 

 

Pradėjusi nuo klasikinės muzikos, kanklių ir chorinio dainavimo, Simona pasirinko muziką studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, džiazo katedroje, kur įgijo džiazo vokalo bakalaurą. Vėliau gavusi koledžo suteiktą Europos turo stipendiją, išvyko studijuoti Berklio muzikos koledže, Bostone JAV, kur pabaigė šiuolaikinės kompozicijos specialybę. Simona yra viena iš balsuojančių komisijos narių Grammy apdovanojimams bei Niujorko kompozitorių sąjungos narė.

 

www.simonasmirnova.nyc